Zapraszamyna WEBINARIUM !!!Modułowe Pracownie Przyrodnicze

Kryterium podziału rezerwy 0.4%
części oświatowej subwencji ogólnej
Kryterium V - Pracownie Przyrodnicze
Jak efektywnie zrealizować projekt,
jak efektywnie zagospodarować subwencję.

* Liczba użytkowników ograniczona

Client 1
Client 2
Client 3
Client 3

Zapraszamy na bezpłatny WEBINAR

Z przyjemnością pragniemy Państwa zaprosić na bezpłatny webinar poświęcony kolejnej edycji rządowego programu MPP - Modułowe Pracownie Przyrodnicze (kryterium podziału rezerwy 0.4% subwencji ogólnej części oświatowej), organizowany przez firmę Vision Distribution. W trakcie spotkania omówimy najważniejsze aspekty podziału środków, a także zaprezentujemy jak
w najlepszy sposób owe środki wykorzystać. Przedstawimy Państwu urządzenia i kompleksowe rozwiązania umożliwiające zbudowanie szkolnego laboratorium przyrodniczego, które wpisują się w kryteria programu i świetnie sprawdziły się w poprzednich edycjach MPP.

Wszystkich zainteresowanych, chcących zapoznać się z wysokiej jakości sprzętem do wyposażenia szkolnych laboratoriów przyrodniczych z wykorzystaniem subwencji rządowej (0% wkładu własnego), serdecznie zapraszamy do rejestracji.

Webinar odbędzie się

dn. 18 maja 2021 r. o godz. 15.30
dn. 20 maja 2021 r. o godz. 15.30

termin do wyboru w formularzu rejestracyjnym

 Liczba uczestników ograniczona

Harmonogram spotkania

 1. Wstęp - omówienie programu MPP ( Modułowe Pracownie Przyrodnicze)
  • Kryteria podziału środków
  • Jednostki mogące się ubiegać o przyznanie dotacji
 2. Prezentacja rozwiązań spełniających wymogi programu
  • Wyposażenie pracowni geograficznej
  • Wyposażenie pracowni biologicznej
  • Wyposażenie pracowni fizycznej
  • Wyposażenie pracowni chemicznej
 3. Wykorzystanie sprzętu w trakcie zajęć dydaktycznych- prezentacja doświadczeń
  • Doświadczenie nr 1 Chemia- prezentacja p. Ewa Kober
  • Doświadczenie nr 2 Fizyka- prezentacja p. Maciej Gramza
 4. Rekomendacje pedagogów.
 5. Pakiet korzyści wynikający z zakupu prezentowanych rozwiązań
  • Zgodność konfiguracyjna rozwiązań z podstawą programową
  • Dostęp do scenariuszy lekcji i kart pracy po wdrożeniu kompletnego systemu
  • Filmy instruktażowe i szkoleniowe omawiające doświadczenia
  • Wykorzystanie w modelu nauczania hybrydowego i tradycyjnego
  • Wielozadaniowość prezentowanego systemu i pojedynczych urządzeń
  • Modułowa i elastyczna konfiguracja urządzeń pomiarowych
  • Gwarantowana jakość i dokładność pomiarów,
  • Rzetelność pozyskiwanych wyników pomiarowych
  • Wysokiej jakości urządzenia składające się na kompletny system laboratoryjny
  • Szeroki wachlarz osprzętu laboratoryjnego umożliwiający wykonywanie doświadczeń interdyscyplinarnych
  • Pełne wsparcie posprzedażowe, szkolenia, konsultacje z nauczycielami
 6. Podsumowanie prezentacji.
 7. Dyskusja

PRELEGENCI

dr Ewa Kober

zawód / specjalizacja

Absolwentka Studiów Doktoranckich na Wydziale Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego. Współautorka publikacji naukowych w czasopismach o zasięgu międzynarodowym. Uczestniczka oraz prelegentka ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych.  Od 2015 roku na stałe związana z II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu jako nauczyciel chemii w klasie z maturą międzynarodową.  Od 2017 roku także nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej. W 2018 roku rozpoczęła współpracę z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Kaliszu jako prowadząca szkolenia dla nauczycieli z zakresu nowoczesnych metod nauczania z wykorzystaniem metody eksperymentu w nauczaniu chemii oraz przedmiotów matematyczno- przyrodniczych.

mgr inż. Tomasz Bondar

Właściciel firmy Vision Distribution

Dyrektor Generalny firmy VISION DISTRIBUTION, od ponad 20-stu lat właściciel firmy COPYSERVICE. Absolwent Zespołu Szkół Technicznych Mera-ZAP w Ostrowie Wielkopolskim o specjalności elektryczne i elektroniczne maszyny i systemy cyfrowe oraz Politechniki Poznańskiej Wydziału Elektrotechnicznego o specjalności Maszyny Elektryczne i Systemy Sterowania Automatyki Przemysłowej. Lider w rynku edukacyjnym od 2008 roku zajmujący się wdrożeniami i rozwiązaniami systemów interaktywnego i multimedialnego przekazu informacji. Laureat Konkursu Prezydenta Miasta Łodzi - Pracodawca Kreujący i Wspierający Edukację 2018 nominowany do nagrody „Łódzkie Łabędzie”, Certyfikowany Organizator Procesów Innowacyjnych Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Generalny importer i dystrybutor marek: eBoard, SenseDisc, TrueTrue, ELMO. Autoryzowany partner i przedstawiciel rozwiązań PRO AV: NEC, SONY, Canon. Autoryzowany i Certyfikowany inżynier w zakresie obsługi serwisowej urządzeń techniki biurowej: Canon, RICOH, Nashuatec, Konica-Minolta. Organizator w latach 2010 – 2014 czterech edycji (KKDiN) Kaliskiej Konferencji Dyrektorów i Nauczycieli oraz przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego, spotkań i paneli dyskusyjnych w zakresie wdrożeń i stosowania nowych technologii w edukacji. Prywatnie muzyk z zamiłowania i wędkarz hobbysta.

mgr Maciej Gramza

nauczyciel 

Nauczyciel dyplomowany fizyki, matematyki i informatyki w II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, były pracownik naukowy Instytutu Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu. Ukończył studia podyplomowe z informatyki i matematyki. Wykładowca w kaliskim Studium Doskonalenia Menedżerów Oświaty. Realizator kilkunastu projektów edukacyjnych we współpracy z wiodącymi uczelniami wyższymi w kraju.

mgr inż. Krzysztof Fortuna

nauczyciel 

Nauczyciel dyplomowany  z przeszło 20 letnim stażem, na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej w Starym Jarosławiu, absolwent Politechniki Koszalińskiej o specjalności Inżynierskie Zastosowania Komputerów, Politechniki Warszawskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Warszawskiej Szkoły Filmowej, a także ukończył studia podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą, informatyki, techniki i telekomunikacji, matematyki, fizyki oraz edukacji dla bezpieczeństwa. Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiej Konferencji Edukacyjnej dla uczniów „Noc Systemożerców” oraz Powiatowego Konkursu Wiedzy Informatycznej „Informatyka dla każdego Europejczyka”. Certyfikowany trener i wdrożeniowiec rozwiązania „Librus Synergia” dla edukacji oraz prelegent na ogólnopolskich konferencjach „Nowoczesny Dyrektor”, Lider ogólnopolskiego programu Filmoteka Szkolna i założyciel Bałtyckiej Grupy Edukacyjnej Filmoteki Szkolnej. Jest animatorem i propagatorem wplatania w proces kształcenia edukacji filmowej oraz liderem wielu szkolnych projektów. Twórca szkolnego kina, szkolnego studia filmowego, pracowni animacji poklatkowej, pierwszej w Polsce profesjonalnej szkolnej pracowni modelowania i druku 3D oraz projektu „Przerwa na kanapkę”. Wielokrotnie nagradzany przez dyrektorów szkół, wyróżniony w plebiscycie „Nauczyciel Gimnazjum Powiatu Sławieńskiego” i „Osobowość Roku 2015”, otrzymał nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz jest Laureatem LISTY 100 (edycja 2019) osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w naszym kraju. Prywatnie motocyklowy podróżnik po Świecie.

FORMULARZ REJESTRACJI

Wybierz intersujący Cię termin. Prosimy wybrać tylko jedną datę.

Pole oznaczone czerwoną gwiazdką należy wypełnić obowiązkowo

Vision Distribution

tel./fax: +48 62 741-46-36

tel./fax: +48 62 741-46-36

webinaria@vision-dsitribution.pl

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ul. Widok 53a, 62-800 Kalisz

ul. Widok 53a, 62-800 Kalisz

Go to top